Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

Rozmarýn - 50 semen

Popis
Rozmarýn (Rosmarinus officinalis) je vytrvalá stálezelená keřovitá výrazně vonící bylina, která dorůstá do výšky až 2 m. Pochází ze Středomoří. Rostlina má hustý, větvený stonek, který ve spodní části dřevnatí a má šedavou kůru. Listy jsou vstřícné, přisedlé, úzce čárkovité, na okraji podvinuté, tmavě zelené a lesklé, na spodní straně šedě plstnaté. Květy jsou fialové až modré barvy. Rozmarýn kvete v pozdním jaru a raném létě. Má velké využití v kuchyni čerstvý i sušený, také zlepšuje zažívání, protože zvyšuje vyměšování žluči, působí proti nadýmání, má dezinfekční a antiseptické účinky, povzbuzuje oběhový systém.
Sklízíme olistěnou nať v průběhu celého léta, lze sušit ve slabé vrstvě nebo ve svazečcích ve stínu.

Nároky
Rostlinu pěstujeme v nádobách, abychom ji na zimu mohli přemístit na bezmrazé světlé místo při teplotě 5 - 15°C. V létě jí prospívá letnění na zahradě na slunném stanovišti chráněném před větrem. Daří se jí v dobře propustné, lehké, písčité a jen velmi mírně vlhké půdě.

Výsev a klíčení
Rozmarýn se pěstuje ze semen, která vyséváme od února do března do nádoby s propustným substrátem 0, 5cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem června. Rostlinu můžeme množit i stonkovými řízky, jež se zapichují do písčité půdy.

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,21 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 50 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.