Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Xanthorrhoea australis (Žlutokap jižní)
typ: semena

Trávový strom Xanthorrhoea Australis - 8 semen

Popis
Xanthorrhoea Australis (trávový strom) původně rostoucí v polopouštích, eukalyptových lesích a v pustinách Austrálie a Tasmánie je jedinečná dlouhověká bylina s dřevnatějším stonkem, dožívající se až 800 let. Rostlině je též přezdíváno „trávová guma“ podle rostlinných šťáv, které roní zdřevnatělé paty kmenů, na vzduchu tuhnoucích ve zvláštní gumovitou hmotu. Trávové stromy jsou mimořádně odolné proti ohni. Jejich úzké listy vyrůstající ze štíhlého, někdy větveného kmenu, tvořící kulovitou korunu jsou dlouhé 60 - 120cm. Xanthorrhoea Australis najde své uplatnění v zimních zahradách a interiérech především pro svůj unikátní exotický vzhled a zajímavé netradiční květenství vonící po medu.

Výška rostliny
Dorůstá výšky kolem 2 m.

Květ
Rostlina kvete od července do prosince. Jednotlivé květy jsou velmi malé, bílé nebo krémové barvy. Jsou seskupeny do klasu, který dosahuje výšky až 2 m.

Nároky
Rostlina má ráda stanoviště na plném slunci a velmi dobře propustnou půdu. Mladé rostliny vysaďte do substrátu pro kaktusy. V zimním období minimální teplota 10°C.

Výsev a klíčení
Před výsevem semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Semena vyséváme těsně pod povrch propustného substrátu pod sklo, vlhkost zajišťujeme rosením.

Cena činí 29,00 Kč nebo 1,25 € včetně DPH 12% (25,89 Kč nebo 1,12 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 8 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.