Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Heliconia latispatha
typ: semena

Heliconia latispatha - 3 semena

Popis
Heliconia latispatha je tropická rostlina exotického vzhledu, pocházející z deštných pralesů od jižního Mexika po severovýchodní Peru. Řadí se mezi teplomilné trvalky, pěstovaná především pro své netradiční a velice atraktivní květenství. Její leskle, zelené, vstřícně vyrůstající listy s dlouhými řapíky jsou velice podobné listům banánovníku. V našich podmínkách je pěstována jako okrasná rostlina v interiérech, nebo ve sklenících.

Výška rostliny
Rostlina dorůstající výšky do 1, 5 - 3, 5 m.

Květ
Kvete od června do října, nebo za příznivých podmínek i celoročně, pozoruhodnými až 45cm dlouhými vzpřímenými spirálovitými květenstvími, která jsou tvořena červenými, oranžovými, u základny žlutými nebo také někdy žluto - oranžovými člunkovými pevnými listeny o délce až 20cm, ve kterých jsou drobné bílé, zelené nebo žluté kvítky.

Nároky
Rostlina má ráda stanoviště na plném slunci, nebo v polostínu, dostatek vody a půdu bohatou na humus. Vhodná je standardní směs pro pokojové rostliny. V létě je vhodné rosení a jedenkrát týdně přihnojit. Teplota by se měla pohybovat v rozmezí od 20 do 25°C. V zimě by neměla klesnout pod 15°C, v tomto období se omezí i zálivka.

Výsev a klíčení
Semena namočte na 48 hodin do vlažné vody. Každý den je nutné vodu minimálně jedenkrát vyměnit. Následně vyséváme do lehkého vzdušného substrátu.

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,21 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 3 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.