Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Heliconia spathocircinata
typ: semena

Heliconia spatho-circinata - 3 semena

Popis
"Heliconia spatho - circinata" je tropická rostlina exotického vzhledu, pocházející z Brazílie, řadící se mezi teplomilné trvalky, pěstovaná především pro své netradiční a velice atraktivní květenství. Její leskle zelené vstřícně vyrůstající listy s dlouhými řapíky jsou velice podobné listům banánovníku. V našich podmínkách je pěstována jako okrasná rostlina v interiérech, nebo ve sklenících.

Výška rostliny
Rostlina dorůstající výšky kolem 2m.

Květ
Heliconia spatho - circinata kvete od května do srpna, nebo za příznivých podmínek i celoročně pozoruhodnými cca 30cm dlouhými květenstvími, která jsou tvořena jasně červenými pevnými okvětními lístky uvnitř žlutými na červeném stonku.

Nároky
Rostlina má ráda stanoviště na plném slunci, nebo v polostínu, dostatek vody a půdu bohatou na humus. Vhodná je standardní směs pro pokojové rostliny. V létě je vhodné rosení a jedenkrát týdně přihnojit. Teplota by se měla pohybovat v rozmezí od 20 do 25°C. V zimě by neměla klesnout pod 15°C, v tomto období se omezí i zálivka.

Výsev a klíčení
Semena namočte na 48 hodin do vlažné vody. Každý den je nutné vodu minimálně jedenkrát vyměnit. Následně vyséváme do lehkého vzdušného substrátu.

Cena činí 31,00 Kč nebo 1,34 € včetně DPH 12% (27,68 Kč nebo 1,20 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 3 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.