Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Campsis radicans (Trubač kořeňující)
typ: semena

Campsis radicans - Trubač - 50 semen

Popis
Campsis Radicans neboli „Trubač“ je plně mrazuvzdorná bujně rostoucí, dřevnatá, opadavá liána se složenými vstřícnými lichozpeřenými, vejčitými, zašpičatělými listy až 10cm dlouhými, vhodná zvláště jako ozdoba letních zahrad, k větším pergolám, trelážím, či sloupům. Hezky se bude vyjímat za pomocí napjatých drátů i na stěnách domů. Vykvétá v červenci nápadnými, velmi atraktivními květy a kvete až do listopadu. Campsis je nejdéle kvetoucí liána v našich podmínkách. Plodem jsou 10 - 20cm dlouhé lusky s okřídlenými semeny.

Výška rostliny
Rostlina dorůstá do délky 4 - 10 m.

Květ
Campsis Radicans kvete nápadnými trsy květů, které jsou trubkovitého tvaru, oranžové barvy, dlouhé cca 9cm.

Nároky
Rostlina má dužnaté kořeny, které si poradí s dočasným nedostatkem závlahy, je nutné dát pozor na přelití. Zem potřebuje mírně vápenitou. Pro dobré kvetení potřebuje teplou a slunečnou polohu.

Výsev a klíčení
Semena klíčí na povrchu propustného substrátu pod sklem. Semena nasypte na povrch substrátu a jen lehce zasypejte jemným pískem tak, aby se přikryla křidélka semen. Teplota pro klíčení se pohybuje v rozmezí 20 - 25°C. Vlhkost zajišťujte rosením.

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,12 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 50 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.