Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Epilobium parviflorum (Vrbovka malokvětá)
typ: semena

Vrbovka malokvětá Balení obsahuje 200 semen

Popis

Vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum) je vytrvalá keříčkovitá rostlina, která dorůstá do výšky až 80cm. Roste téměř v celé Evropě. Lodyha je přímá, tuhá, jednoduchá nebo jen v horní části chudě větvená. Listy jsou vstřícné, jen nejhořejší střídavé, přisedlé, ale neobjímavé a nesbíhavé. Kvete malými světlerůžovými květy na koncích lusků, z nichž po odkvětu jsou malá semena s bohatým chmýřím. Doba květu je od června do září. Vrbovka má protizánětlivé účinky, usnadňuje vyprazdňování moči při zvětšené prostatě.

Sklízíme nadzemní část rostliny krátce před květem nebo za květu. Sušíme ji na teplém, ale stinném místě.Nároky

Rostlině se dobře daří v lehké, vlhké a propustné půdě.


Výsev

Vrbovku pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 0, 4cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 - 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 15cm.

Cena činí 21,00 Kč nebo 0,84 € včetně DPH 15% (18,26 Kč nebo 0,73 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 200 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.