Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Echinocereus stramineus
typ: semena

Kaktus Echinocereus stramineus San Martin - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Echinocereus stramineus, má velmi široký rozsah. Najít jej můžeme v USA (jihozápadní Texas, Nové Mexiko) a v Mexiku (Chihuahua, Coahuila, Durango, Nuevo León, San Luis Potosí, Tamaulipas a Zacatecas). Název Echinocereus pochází z řeckého slova Echinos, což znamená ježek a z latinského cereus - svíčka, druhové jméno stramineus znamená ze slámy, zřejmě kvůli slámové barvě otrnění. Tyto kaktusy rostou na skalnatých vápencových svazích a vyvřelých půdách, na pouštích i v blízkosti řek ve výšce 1200 - 2100 m n. m. Tvoří velké, kompaktní kolonie se 100 nebo více stonky (největší kolonie byla 1 metr v průměru s až 500 stonky). Tyto větší shluky jsou zaoblené, často 60 - 90cm napříč a téměř stejně tak vysoké. Jednotlivé kmeny mívájí 10 - 30cm na výšku a 3 - 10cm na šiřku v průměru. Epidermis zelený. 10 - 13 žeber s poměrně hlubokými rýhami mezi nimi. Kruhovité areoly jsou od sebe vzdáleny 8 - 25mm. Z nich vyrůstají bílé, slámové až tmavě červené a černé trny. Okrajových je 7 - 14 o délce až 3mm, centrálních bývá od 1 do 4 trnů, v délce do 9cm. Bohaté, nálevkovité, jasně růžové květy s až fialově červeným hrdlem a prašníky žluté barvy, jsou až 12, 5cm široké v průměru a 8 - 12cm dlouhé. Po opýlení se změní v tmavě červený jedlý plod, asi 5cm velký, v chuti podobný jahodám a proto se mu v Česku přezdívá také Kaktus jahodový.

Výška rostliny
Dosahuje výšky maximálně 30cm a šířky v průměru 3 - 10cm.

Květ
Nálevkovitý, 8 - 12cm dlouhý a až 12, 5cm široký v průměru, jasně růžový s až fialově červeným hrdlem, prašníky žluté barvy a zelenou bliznou.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do - 12°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.