Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Parodia microsperma
typ: semena

Kaktus Parodia catamarcensis - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Parodia catamarcensis je jedním z mnoha synonym extrémně variabilní Parodia microsperma. Jelikož však rostlina, ze které jsou námi nabízená semena, je označená jako Parodia catamarcensis, necháváme tento název. Parodia catamarcensis (microsperma) se vyskytuje na území Argentiny a pravděpodobně i v Bolívii. Rodové jméno Parodia nese podle argentinského botanika Lorenza Raimunda Parodiho. Obvykle roste osamoceně, ale může tvořit menší shluky. Stonek je kulovitého nebo válcovitého tvaru, vysoký někdy i více než 20cm a o průměru 6 - 7cm. Barva epidermis je světle zelená či modrozelená. Žeber bývá 13 - 21, jsou spirálovitá s kuželovitými bradavkami. Areoly s bíložlutými vlasy, které časem mizí. Otrnění je tvořeno přibližně 11 - 13 tenkými, štětinovitými okrajovými trny o délce až 7mm, které mají bílou barvu a 3 - 4 středovými trny, které jsou zahnuté, dlouhé 15 - 20mm, horní tři jsou zlatožluté až červenohnědé s načervenalým hrotem, spodní je silnější. Nálevkovité květy vyrůstající na temeni stonku zůstávají otevřené přibližně 3 dny, jsou přibližně 25mm dlouhé a 40 - 50mm široké, barvy červené, oranžové nebo zářivě žluté. Vlákna nesou krémově nažloutlé prašníky. Blizna s 12 laloky je bíložlutá. Plod kulovitý až vejčitý s velmi malými hnědými a hladkými semeny.

Výška rostliny
I více než 20cm a o průměru 6 - 7cm.

Květ
Nálevkovitý, přibližně 25mm dlouhý a 40 - 50mm široké, barvy červené, oranžové nebo zářivě žluté. Vlákna nesou krémově nažloutlé prašníky. Blizna s 12 laloky je bíložlutá.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, ale v létě spíše polostín, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou a mírnou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami okolo 10°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.