Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Parodia concinna
typ: semena

Kaktus Notocactus concinnus WRA 11 - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Notocactus concinnus WRA 11 je obecně přiřazen k Parodia concinna jako jeho synonymum. Tento kaktus se vyskytuje v Uruguayi, v departmentu Maldonado. Druhové jméno concinnus znamená v latině něžný nebo jemný. Stonek roste osamoceně, je kulovitého a mírně zploštělého tvaru, který se s věkem může prodlužovat, s propadlým temenem a někdy bývá v celé horní části holý. Výška je 3 - 10cm a v průměru má 4 - 10cm a epidermis je barvy světle či tmavě zelené. Asi 16 - 20 žeber s tuberkulami mezi aerolami, které jsou v mládí pokryté bílou plstí. Otrnění je tvořeno 9 - 25 okrajovými trny, o délce asi 5 - 7mm a 1 - 4 (někdy až 6) středových trnů, přičemž jeden z těchto trnů je výrazně delší, asi 1 - 2, 5cm. Všechny jsou štětinovité, více či méně zahnuté až zkroucené, barvy hnědé, načervenalé nebo částečně bělavé až nažloutlé, často je obtížné rozeznat okrajové a středové trny. Trychtýřovité žluté květy vykvétají v létě, vyrůstají v blízkosti vrcholu kaktusu v počtu 1 - 5, jsou velké 5 - 8cm v průměru. Vnější okvětní lístky s načervenalým středním proužkem, u špičky intenzivnější. Štíhlá okvětní trubka. Plod oválného až kulovitého tvaru je zelený, tenkostěnný, asi 1, 5cm dlouhý, ukrývající i více než 100 lesklých a černých semen o velikosti 0, 8 - 1mm. Kaktus je snadno pěstovatelný na vlastních kořenech.

Výška rostliny
3 - 10cm a v průměru má 4 - 10cm.

Květ
Trychtýřovitý, žlutý s načervenalým středním proužkem, u špičky intenzivnější a 5 - 8cm široký.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 10°C. V suchu krátkodobě mrazuvzdorný do - 5°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.