Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Ferocactus peninsulae
typ: semena

Kaktus Ferocactus peninsulae - 15 semen

Popis
Ferocactus peninsulae je robustní kaktus pocházející z Mexika a jihu USA, charakteristický svými hákovitými centrálními trny připomínající háčky nebo drápky. Tento kaktus má sloupovité tělo, 12 - 20 žeber, ze kterých vystupují 4 centrální trny, z nichž jeden je výrazný, hákovitý, červený, vroubkovaný až 15cm dlouhý a kolem něj se rozbíhají 6 - 13 radiálních trnů. Ferocactus peninsulae kvete na vrcholu nádhernými žlutooranžovými až tmavě oranžovými květy s tmavším středem o velikosti 5 - 6cm v průměru. Plod je kulovitý, žlutý 2 - 3cm velký se šupinkami a zaschlým okvětím.

Výška
Rostlina dosahuje výšky až 2, 5 m.

Květ a plod
Kvete od jara do podzimu žlutými až oranžovými květy s tmavším středem. Květy se mění na 5 - 3cm velké, žluté, kulovité plody.

Nároky
Tento druh kaktusu umístíme na slunečné místo, pravidelně zaléváme do okolí kaktusu. Přímé slunce může mokrému kaktusu uškodit. Zajistíme dobrou drenáž. V zimě umístíme kaktus do 10°C a nezaléváme. Mrazuvzdornost rostliny je - 4°C

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 15 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.