Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Ferocactus viridescens
typ: semena

Kaktus Ferocactus viridescens Lázaro Cárdenas - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Ferocactus viridescens Lázaro Cárdenas byl nalezen v USA (Jižní Kalifornie) a v Mexiku (sever státu Baja California). Latinský název Ferocactus má český význam ježunka, viridescens je v překladu z latiny zelená a jméno Lázaro Cárdenas patřilo mexickému prezidentovi po kterém bylo pojmenováno přístavní město v jižní části mexického státu Michoacán. Tyto rostliny rostou osaměle, ve výšce do 200 m n. m., na písku a štěrku ve vyprahlých kopcích poblíž skalnatých pobřežních útesů. Jsou soudkovitého tvaru, barvy světle až tmavě zelené. Výška kmene může dosáhnout výšky 45 m, obvykle však dorůstá jen do cca 10 ‒ 30cm a 10 - 20 (někdy až 35) cm šířky v průměru. 13 - 21 zaoblených, mírně zvlněných žeber. Úzké eliptické až oválné 10 ‒ 20mm dlouhé areoly, v horní části plstěné, s květinovým ložiskem a také s několika načervenalými žlázami. Nesou 10 - 20 okrajových, tuhých a rovných trnů dlouhých 1 ‒ 2cm a 4 středových, tvořící kříž ve spodní části, přičemž hlavní středový trn je dlouhý 30 ‒ 50cm a 2 ‒ 3 (někdy až 5) mm široký. Větší středové a větší okrajové trny mají růžovou nebo nažloutlou barvu. Zelenkavě žluté nebo zelenkavé květy s některými růžovými, někdy s červenohnědými středními pruhy na okvětních lístcích, 2, 5 - 5cm dlouhé a 3 ‒ 6cm široké, kvetoucí na jaře. Květ se změní v jasně žlutý, velmi zřídka načervenalý plod s příjemnou kyselou chutí, 20 ‒ 35 dlouhý a 15 ‒ 25mm široký v průměru. V plodu nalezneme 1, 6 ‒ 1, 8mm dlouhá semena.

Výška rostliny
Dosahuje až 45 m, obvykle však 10 - 30cm a 10 - 20 (někdy až 35) cm na šířku v průměru.

Květ
Zelenkavě žlutý nebo zelenkavý s některými růžovými, někdy s červenohnědými středními pruhy na okvětních lístcích, 2, 5 - 5cm dlouhý a 3 ‒ 6cm široký.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami okolo 5 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.