Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Mirabilis jalapa (Nocenka zahradní)
typ: semena

Mirabilis jalapa - nocenka žlutá - 20 semen

Popis
Mirabilis jalapa "nocenka žlutá" pocházející z jižní Ameriky je košatý, sytě zelený a hustě olistěný keřík se stovkami intenzivně a příjemně vonících květů, otvírajících se v pozdním odpoledni a kvetoucích po celou noc až do rána, vyznačující se hned dvěma zajímavostmi. Na jedné rostlině může vykvétat více barev květů např. celé žluté a celé červené a druhou zvláštností je slabě fosforeskující pohlavní ústrojí v každém květu. Nocenka je vhodná k výsadbě na záhony i k lemování chodníků. Roste poměrně rychle a v krátké době je z ní statný keřík obsypaný květy.

Výška rostliny
Rostlina může dorůstat výšky od 50 až do 120cm.

Květ
Nocenka kvete od července do prvních mrazíků žlutými, bílými, červenými, růžovými, nebo odstíny lila barvy zvonkovitými květy s nálevkovitou korunou o průměru přibližně 3 - 4cm. Rostliny z vlastních semen mívají až čtyřbarevné květy. Ve dne zůstávají květy rozvinuté jen za deštivého počasí, nebo začátkem podzimu, kdy klesá intenzita světla.

Nároky
Rostlina vytváří podzemní hlízu, která není mrazuvzdorná. Na zimu je nutné ji vyrýt a uskladnit v bezmrazé místnosti a z jara vysadit podobně jako např. jiřiny. Nicméně toto nedoporučuji. Rostliny ze semen rostou rychleji, jsou mohutnější a celkově vitálnější. Nejlépe se jim bude dařit v hlubokých hlinitých půdách na slunném stanovišti.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme v březnu až květnu do hnízd po dvou až třech semenech cca 2cm hluboko ve vzdálenosti 50cm od sebe, na slunné stanoviště.

Cena činí 19,00 Kč nebo 0,82 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.