Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Plumeria
typ: semena

Plumeria Frangipani Coral Orange - 3 semena

Popis
Plumeria (obecný název Frangipani) jsou neuvěřitelně krásné kvetoucí dekorativní rostliny z čeledi Apocynaceae původně pocházející z tropů a subtropů střední a jižní Ameriky, vhodné v našich klimatických podmínkách k pěstování v interiérech, zimních zahradách a sklenících.
Plumeria je stálezelený keř nenáročný na pěstování se silnými sukulentními výhonky. Větve jsou spíše měkké s chomáčem dlouhých vejčitých lesklých tuhých listů s výraznými žilkami a dlouhými řapíky rostoucími na špičce. Květy se tvoří pouze na mladých větvích, proto je rostlinu možné prořezat pouze na konci kvetení.
Ve svojí domovině je Plumeria pěstována jako okrasný strom, velice populární v parcích, s nádhernými vonnými květy různých pastelových barev (krémová, žlutá, oranžová, červená, nebo růžová) a velikostí, kvetoucí převážně v létě. Každá barva květů má svoji vlastní jedinečnou vůni. Může připomínat vůni citrusů, broskví, jasmínu aj. Květy plumerií nejvíce voní v noci.
Minimální teplota pro pěstování plumerií je +12°C.

Výška rostliny
Rostlina dorůstá ve svojí domovině výšky až 5 metrů. V našich domácích podmínkách kolem 2 m.

Květ
Plumeria Frangipani Coral Orange kvete obvykle od června do srpna sladce vonícími korálově oranžovými voskovými květy shromážděnými do košovitých květenství po 15 - 20 kusech. Pětičetné květy s překrývajícími se okvětními lístky jsou v průměru velké přibližně 5cm.

Nároky
Rostlina má ráda plné slunce, nebo polostín, v letním období potřebuje hojnou zálivku, substrát nesmí vysychat. Vhodné je přihnojování hnojivem s vyšším obsahem fosforu a draslíku. Od podzimu do raného jara se zálivka podstatně omezuje. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 12°C.
Přesazujeme každoročně na jaře v období března až dubna. Zemina musí být výživná, směs humózní zeminy s příměsí písku. Vhodná je drenážní vrstva na dně květináče.

Výsev a klíčení
Klíčení semen provádíme pod sklem. Semeno položíme na povrch substrátu, nebo zapíchneme špičkou do substrátu cca do 1/3 semene. Vlhkost udržujeme rosením. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25°C. Přesazujeme po narostení dvou pravých lístků.

Cena činí 35,00 Kč nebo 1,51 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 3 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.