Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Punica granatum (Marhaník obecný)
typ: semena

Punica Granatum - Granátové jablko - 10 semen

Popis
Punica Granatum (granátovník) nazývaný též jako „strom lásky v ráji“ je subtropická rostlina pocházející ze střední Asie, poskytující nejen výborné jedlé plody, ale je i velmi dekorativní svými listy a spoustou květů s dlouhou dobou kvetení. U nás je tento ozdobný keřík pěstován jako pokojová, nebo přenosná rostlina, vhodná k pěstování na terasách, balkonech či okenních parapetech, která na zimu opadává. Plody granátovníku bohaté na vitamín C jsou vhodné ke konzumaci jak v čerstvém stavu, tak i na zpracování do šťáv a kompotů.

Květ
Punica Granatum kvete od května do září nádhernými květy šarlatově červené barvy a tvaru připomínajícího kalich o průměru 4 až 5cm.

Plod
Plody granátovníku jsou kulaté bobule s kožovitou slupkou žluté, nebo červené barvy o velikosti až 10cm, dozrávající koncem září až začátkem října. Uvnitř plodu je velké množství semínek, která jsou pokryta jemnou šťavnatou dužinou růžové, nebo tmavě červené barvy, připomínajících svým vzhledem granáty, proto granátové jablko.

Nároky
Rostlině se bude dobře dařit v klasickém zahradnickém substrátu v polostínu. Nejvíce vláhy musíme poskytnout na jaře a v létě. V období vegetace pravidelně přihnojujeme univerzálním hnojivem. Vhodné je letnění na zahradě. V zimním období, kdy je rostlina bez listů omezíme zálivku a umístíme ji ve sklepě, nebo na chodbě.

Výsev a klíčení
Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2cm hluboko.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 10 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.