Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Gymnocalycium baldianum
typ: semena

Kaktus Gymnocalycium baldianum Las Juntas Catamarca - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Gymnocalycium baldianum Las Juntas Catamarca, který je vhodný i pro málo zkušené pěstitele, protože dobře snáší i pěstitelské přehmaty, se nalézá v Argentině, v provincii Catamarca, u města Las Juntas, které leží ve výšce 1557 m n. m. Název Gymnocalycium je přeloženo z řečtiny jako zářivě květoucí a baldianum nese na počest J. Baldiho, který autora mnoha popisů kaktusů finančně podporoval. Tvar je ploše kulovitý, temeno mírně stlačené. Roste samostatně a v průměru má až 13cm. Epidermis šedavě hnědý až modrozelený, u některých exemplářů téměř modročerný. Obvykle 9 nebo 10 širokých a zakulacených žeber, které jsou rozděleny hlubokými drážkami do tuberkul. Malé, téměř eliptické areoly jsou od sebe vzdáleny asi 5 - 7cm. Z aerol vyrůstá 5 - 7 tenkých trnů, které jsou rovné nebo lehce zakřivené, bledě hnědé nebo šedé, na základně s červenou barvou. Atraktivní, purpurově červené, někdy růžovofialové, ale také bílé, růžové nebo oranžové květy, s fialovými tyčinkami, žlutou bliznou i prašníky, měří na délku i šířku 3 - 4cm a vyrůstají z okraje temene. Vykvétá už jeden rok po zasazení. Z květů vyroste šedozelený, asi 15mm dlouhý a 8mm široký plod, ve kterém se ukrývají oválná a tmavohnědá až černá semena.

Výška rostliny
Přibližně 10cm vysoká a široká v průměru až 5cm.

Květ
Atraktivní, purpurově červený, někdy růžovofialový, ale také bílý, růžový nebo oranžový, s fialovými tyčinkami, žlutou bliznou i prašníky, měří na délku i šířku 3 - 4cm a vyrůstají z okraje temene.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami okolo 5 - 10°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do - 10°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.