Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Eriosyce curvispina
typ: semena

Kaktus Pyrrhocactus froehlichianus - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Pyrrhocactus froehlichianus, známý jako synonymum k Eriosyce curvispina, se vyskytuje na území Chile, v oblasti jižně od Santiaga, v nadmořské výšce do 2400 metrů. Rodové jméno Pyrrhocactus je z řečtiny a znamená ohnivě zbarvený, spálený nebo kaktus se spálenými trny. Druhové froehlichianus nese na počest německého lékaře a botanika J. A. Fröhlicha. Stonek roste osaměle, ale příležitostně může i odnožovat, je kulovitého až mírně protáhlého tvaru, o průměru 8 - 20cm se zelenou epidermis. Přibližně 16 zřetelných žeber rozdělených zářezy do bradavek nesoucí aeroly, které jsou od sebe vzdálené asi 3cm. Otrnění je tvořeno 10 - 15 okrajovými trny, dlouhými 1 - 3cm a 4 - 8 středovými trny o délce 2 - 3cm. Trny jsou od sebe těžko rozeznatelné, jsou rovné nebo lehce zahnuté, šedohnědé s tmavší špičkou, mladé takřka černé, staré spíše šedavé. Nálevkovité květy rostou na temeni kaktusu, jsou asi 3 - 6cm dlouhé i široké, zbarvené do žlutavě zelené, matně žluté nebo žluté s červenohnědými nebo načervenalými středními proužky. Plody podlouhlé, načervenalé, masité, asi 1cm dlouhé, s matně černými semeny. Kaktus je extrémně suchomilný, ale jeho pěstování není obtížné.

Květ
Nálevkovitý, asi 3 - 6cm dlouhé i široké, zbarvené do žlutavě zelené, matně žluté nebo žluté s červenohnědými nebo načervenalými středními proužky.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 10°C. V suchu krátkodobě mrazuvzdorný do - 10°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.