Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Eriosyce ceratistes
typ: semena

Kaktus Eriosyce ceratistes Fray Jorge - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Eriosyce ceratistes Fray Jorge se vyskytuje se v Chile, v národním parku Fray Jorge. Stonek roste osamoceně, má kulovitý tvar, v dospělosti sloupcovitý, dosahující ojediněle výšky přes 90cm a šířky do 50cm (obvykle 20 - 30cm), s matně zelenou epidermis a temenem pokrytým bílou vlnou. Má kolem 21 - 35 zřetelných žeber (u mladých exemplářů méně) s oválnými aerolami tvořícími se na hraně, vzdálenými od sebe přibližně 3cm. Otrnění je velmi variabilní, obvykle je tvořeno 11 - 20 trny, dlouhými 2, 5 - 3, 5cm, které jsou rohovité, sklovité, rovné nebo lehce zahnuté a jejich barva je hnědá až téměř černá. Bývají často také světle hnědé nebo v časném mládí nažloutlé. Mladé rostliny mají 8 okrajových a 1 středový trn, přičemž se počet s přibývajícím věkem zvyšuje. Od vrcholu rostoucí květy jsou zvonkovité, červené, asi 3, 5cm široké, vnitřní okvětní lístky 1, 5cm dlouhé. Květy vykvétají na dobu 3 - 4 hodin a pouze na zralém kaktusu (nejméně 12cm na šířku), kde jich může být až 50. Plod je 4cm dlouhý s asi 3mm semeny. Kaktus roste velmi pomalu a je velmi důležité uchovávat jej na dobře větraném místě.

Výška rostliny
Ojediněle i přes 90cm a o průměru až 50cm.

Květ
Až 5cm dlouhý a asi 3cm široký, červený.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 10°C. V suchu krátkodobě mrazuvzdorný do - 5°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.