Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Anethum graveolens (Kopr vonný)
typ: semena

Kopr vonný Compact - 500 semen

Popis
Kopr vonný Compact (Anethum graveolens) je jednoletá, na pěstování nenáročná bylina určená pro pěstování v nádobách, např. v květináči, či v truhlíků a to i doma u světlého okna, ale je možné ji vysévat i na záhon. Rostlina je nízká, kompaktní, s bohatým tmavě zeleným listovím, vysoká až 40cm, ale je vhodné ji sklízet už při výšce 15 - 20cm. Chuť je jemně kořenitá a má typickou aromatickou vůní. Kopr vonný Compact je nejlepší čerstvý, např. na brambory, do klasické koprové omáčky, do kulajdy, bez něhož by kulajda nebyla tím čím je, nebo také do salátů aj. Uchovávat jej lze nakládáním, zmrazením a také sušením ve stínu, pokud sušíte uměle, neměla by teplota přejít přes 35°C.

Léčivé účinky
Kopr je bohatý na vitaminy A, B i C, z minerálů obsahuje železo, vápník, hořčík, draslík a měď. Je zdrojem vlákniny, omega - 3 a 6 mastných kyselin a kyseliny listové i pantothenové. Podporuje chuť k jídlu, působí velmi významně proti nadýmání, má močopudné účinky, pomáhá tišit kašel, zklidňuje, u kojících matek podporuje tvorbu mléka a je dobrý i proti škytání.

Výška rostliny
Rostlina v plném růstu dorůstá až 40cm.

Nároky
Rostlina je na stanoviště nenáročná. Má ráda světlé slunečné místo, hlinité propustné lehčí půdy s dostatkem živin a občasná zálivka. Nesnáší přílišné sucho, chlad, mokro, těžké zamokřené a kamenité půdy. Obvykle není nutné přihnojovat.

Výsev
Vyséváme postupně přímo na stanoviště do řádků vzdálených cca 20cm během dubna až srpna. Klíčení trvá 2 - 4 týdny.

Cena činí 15,00 Kč nebo 0,65 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 1000 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.