Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Foeniculum vulgare (Fenykl obecný)
typ: semena

Fenykl - 100 semen

Popis
Fenykl (Foeniculum vulgare Mill) je dvouletá, medonosná bylina, která se pěstuje pro semeno, dorůstá do výšky až 2 m. Pochází ze Středozemí a Malé Asie. Kvete druhým rokem od července do září a květy jsou žluté barvy. Bylina má charakteristickou vůni, lehce štiplavou, nasládlou chuť. Fenykl má velké využití v kuchyni, také zlepšuje trávení, má protikřečové účinky na střeva, působí proti plynatosti a stimuluje laktaci, je vhodný i pro děti, protože je to bylina s velmi šetrným působením. Užívá se i jako lék proti kašli a nachlazení, rozpouští usazený sekret, pomáhá odkašlávání. Byl doporučován i proti červům v uších.

Plod
Plodem fenyklu je zdraví prospěšná dvounažka s protáhlými nažkami až 1cm dlouhými. Mají zelenavou až světlehnědou barvu. Sklízejí se v srpnu až září na počátku jejich zrání a to sestřižením celého okolíku a dosušují se. Semena po usušení mnutím oddělíme od stonku a uložíme do sáčku nebo uzavíratelné nádoby v suché místnosti.

Nároky
Rostlinu pěstujeme na slunném a teplejším stanovišti, chráněném před větrem. Fenyklu se dobře daří v lehkých výživných humózních dobře propustných půdách s dostatkem vápníku. Zaléváme jen v suchém období. Dobré je zbavovat půdu plevele a kolem rostliny okopat, čímž půdu provzdušníte. Na zimu rostliny nutno chránit krytem proti mrazu a hlodavcům.

Výsev a klíčení
Fenykl pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 1 - 2cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 2 - 3 týdny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 35 - 40cm. Výsev můžeme v několikrát opakovat.

Cena činí 12,00 Kč nebo 0,52 € včetně DPH 12% (10,71 Kč nebo 0,46 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 100 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.