Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Passiflora mollissima (Mučenka banánová)
typ: semena

Passiflora mollissima - Mučenka banánová - 5 semen

Popis
Passiflora mollissima (Mučenka nejměkčí - banánová) velice odolná a invazivní, původem tropická víceletá stálezelená liána z oblasti And, pěstovaná v našich podmínkách jako okrasná, exoticky působící pokojová rostlina s dřevnatějící řídce větvenou lodyhou porostlou lesklými ozubenými trojlaločnatými žilnatými listy. Na konci dlouhých chlupatých stonků se objevují dvakrát do roka krásné nápadné jemně vonné květy, z nichž se vyvíjejí velice chutné plody podobné banánu, které jsou vhodné jak k přímé konzumaci, tak na výrobu džusů, šťáv, zmrzlin a ovocných pohárů.

Výška rostliny
Rostlina dorůstá ve svojí domovině 15 až 40 m.

Květ
Passiflora mollissima kvete dvakrát do roka pravidelnými jemně vonnými 5 - 10cm velkými růžovými květy se žlutobílým středem.

Plod
Rostlina plodí dvakrát do roka. Plodem jsou jedlé žluté bobule sladkokyselé chuti tvarem připomínající banán dlouhé 4 - 10cm a široké cca 3cm s tenkou tuhou slupkou a velmi aromatickou žlutooranžovou rosolovitou dužinou obsahující velké množství malých semen. Jsou známé též pod názvem curuba.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10°C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

Výsev a klíčení
Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2cm hluboko.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.