Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Lycium chinense (Kustovnice čínská)
typ: semena

Kustovnice čínská - 40 semen

Popis
Lycium chinese "Kustovnice Čínská" pochází z Asie a v našich podmínkách je plně mrazuvzdorná. Patří mezi lilkovité rostliny. Květy jsou oboupohlavní a samosprašné. Kustovnice je poměrně vzrůstný, opadavý, trnitý keř, který dorůstá 100 - 250cm, tvoří dlouhé převislé (měkčí) větve. Tento keř můžete pěstovat s jedním kmenem jako menší stromek dorůstající maximálně výšky 250 - 300cm vysoký.

Výška rostliny
Keř dorůstá výšky 100 - 250cm. Pokud je pěstěn s jedním kmenem, dorůstá maximálně výšky 250 - 300cm.

Plod
Plody jsou 1 - 2cm dlouhé, jasně oranžovo - červené bobule. Z nutričního hlediska jsou plody kustovnice pravděpodobně nejhodnotnějším ovocem na planetě. Obsahuje 22 stopových prvků například zinek, železo, měď, vápník, selen, fosfor a germanium, které se v potravinách nachází jen velice zřídka a působí proti rakovinovým buňkám a 11 minerálů v organické formě. Je nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých rostlin na Zemi. Pomáhá uchovávat zdravou kůži, sliznice, imunitu, prostatu, ženské reprodukční orgány, srdce, cévy a oči. Chrání před škodlivým vlivem UV záření a napomáhá zhnědnutí pokožky. Plody můžete konzumovat čerstvé, různě tepelně upravené ale i sušené. Pokud plody usušíte, je třeba je skladovat v hermeticky uzavřené nádobě, vzhledem k tomu, že opět rychle vstřebávají vzdušnou vlhkost.

Nároky
Rostlina je na pěstování nenáročná. Vyhovuje jí teplejší, slunná poloha a kvalitní, humózní půda s dostatkem vláhy. Nicméně roste dobře i v chudých půdách.

Výsev a klíčení
Semena namočte na několik hodin do vlažné vody, následně vysévámu do propustného substrátu těsně pod povrch. Klíčíme při teplotě 15 - 25°C.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 40 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.