Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Satureja hortensis (Saturejka zahradní)
typ: semena

Saturejka - 300 semen

Popis
Saturejku (Satureja hortensis) můžeme pěstovat jako jednoletou keříčkovitou bylinu (saturejka zahradní) nebo jako trvalku (saturejka horská Montana), která dorůstá do výšky 15 - 30cm. Pochází z východního Středomoří a jihozápadní Asie. Listy jsou čárkovité, prostojné, zašpičatělé. Kvete ve 2 až 5 květých lichopřeslenech od července do září drobnými květy růžové, světle fialové nebo bílé barvy. Celá rostlina je silně aromatická. Saturejka má využití v kuchyni je vhodná k ochucení salátů, masa a fazolových pokrmů. Nať má příznivé účinky, desinfikuje dýchací cesty a pomáhá při průduškovém astma, snižuje krevní tlak, podporuje trávení, zmírňuje nadýmání.
Sklízíme nezdřevnatělou nať s listy v době květu od července do září. Sušíme je ve svazečcích ve stínu při teplotě do 35°C. Skladujeme v suchu a temnu, dobře uzavřenou. Sklízíme také mladé křehké listy určené na přímou spotřebu v čerstvém stavu.

Nároky
Rostlinu pěstujeme na slunném, suchém stanovišti chráněném před větrem. Daří se jí v dobře propustné hlinitopísčité, humózní půdě

Výsev a klíčení
Saturejku zahradní pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 0, 5cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 - 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 30cm.

Cena činí 12,00 Kč nebo 0,52 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 300 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
                       

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.