Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Sicana odorifera
typ: semena

Sicana Odorifera - Casabanana - 5 semen

Popis
Sicana Odorifera - Casabanana (muškátová okurka) je vytrvalá rychle rostoucí liána pocházející ze střední Ameriky, dorůstající délky až 15 m s velmi chutnými aromatickými plody tvarově připomínající okurky. Je porostlá velkými chlupatými dlanitě laločnatými listy o velikosti až 30cm. Není mrazuvzdorná. Ve vytápěných sklenících ji lze pěstovat jako trvalku, kvete a plodí druhým rokem. Plody jedinečné osvěžující chuti jsou vhodné jak k přímé konzumaci, na výrobů džemů, do ovocných salátů, tak i do nápojů, na ovocná želé a jiné dezerty. Nezralé plody se vaří stejně jako zelenina.

Květ
Rostlina kvete bílými, nebo žlutými květy o velikosti přibližně 2cm.

Plod
Plodem je lesklá, červená, chutná a velmi ceněná sladká okurka o velikosti až 60cm, se žlutou dužinou, uvnitř vyplněná malými semeny, která v době své zralosti vydává velmi intenzivní sladkou vůni.

Nároky
Rostlina má ráda humózní zeminu, pro pěstování jako trvalka vyžaduje vytápěný skleník, při pěstování venku slunné stanoviště.

Výsev a klíčení
Pro předpěstování sazenic semena na 24 hodin namočíme a následně vyséváme semena 2 - 3cm hluboko do propustného substrátu nejlépe z jara, pokud možno na slunném místě. Přímý výsev na venkovní stanoviště není možný.

Cena činí 35,00 Kč nebo 1,51 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.