Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Valerianella locusta (Kozlíček polníček)
typ: semena

Kozlíček polníček Larged Leaved - 500 semen

Balení obsahuje 500 semen

Popis
Kozlíček polníček (Valerianella locusta) odrůda Larged Leaved je velmi raná jemná listová zelenina. Původem je z oblasti kolem Středozemního moře. Rostlina obsahuje především velké množství vitamínu C a A, dále je zdrojem vitamínů skupiny B, E, kyseliny listové, rutinu. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor. Působí příznivě na oslabenou imunitu, krvetvorbu a při stresu. Kozlíček polníček tvoří různě rozevřenou přízemní listovou růžici. Listy jsou oválně prodloužené, středně zelené barvy. V kuchyni má široké uplatnění, jeho chuť je jemně nasládlá a oříšková. Je vhodný pro přípravu salátů, špenátu, polévky i nápoje.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště a pravidelnou dostatečnou zálivku. Na zeminu je nenáročná. Půda by měla být těžká, písčitá.

Výsev a klíčení
Kozlíček polníček se pěstuje ze semen. Vysévá se postupně časně na jaře nebo v červenci 1 - 2cm pod povrch, do řádků vzdálených cca 15cm. Výsevy od konce srpna do počátku října necháváme přezimovat a sklízíme časně z jara. Výsev můžeme několikrát opakovat, kozlíček má velmi krátkou vegetační dobu. Můžeme i předpěstovat sazenice.

Cena činí 11,00 Kč nebo 0,42 € včetně DPH 15% (9,57 Kč nebo 0,37 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 500 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.