Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Hylocereus undatus (Kaktusový fík)
typ: semena

Kaktus Hylocereus undatus - 20 semen

Popis
Hylocereus undatus pocházející ze Střední Ameriky je popínavý kaktus na skalách a stromech, který pokud nemá oporu, tak se plazí. Tento kaktus má tři žebra jejichž okraj je zvlněný. Jehlovité trny jsou 2 - 4mm dlouhé. V noci vykvétají nádherné, velké, aromatické k věty, 15 - 17cm v průměru, bílé nebo zelenožluté barvy, měnící se na kulovité až oválné, červené, 6 - 12cm dlouhé, jedlé, velmi chutné, sladké plody, s bílou dužinou plnou vitamínů a minerálů, hlavně vitaminu C, karotenů a železa. Jsou nízkokalorické a je v nich velké množství vlákniny. Chutí připomínají angrešt nebo vodní meloun. Semena jsou černá. Po prvním roce kaktus rychle roste. Ovoce se prodává pod názvem pitahaya.

Výška rostliny
Rostlina dosahuje výšky až 10 m.

Nároky
Hylocereus undatus pěstujeme v substrátu na kaktusy. Rostlina v přírodě roste v tropickém klima se značnou vlhkostí, kdy nejnižší teploty nikdy neklesají pod 10°C. V našich podmínkách doporučujeme v zimě teplotu okolo 16°C a mírnější zálivku. Dále je dobré rostlině zajistit značnou vlhkost i v létě, polostinné místo, a více vody než u většiny ostatních kaktusů. Během vegetace hnojíme každý týden běžným květinovým hnojivem. Potřebuje oporu.

Výsev
Pro zrychlení klíčení je vhodné semínka na pár hodin namočit ve vlažné vodě. Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat. Obvykle vyklíčí do týdne

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.