Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Echinocereus bristolii
typ: semena

Kaktus Echinocereus bristolii SB 463 - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Echinocereus bristolii SB 463 byl nalezen a popsán v oblasti u města Bisbee, v okrese Cochise, který je součástí státu Arizona v USA. Název pochází z řeckého slova Echinos, což znamená ježek a z latinského cereus - svíčka. Roste na skalnatých místech, v polopouštních pastvinách ve výšce 800 - 1500 m n. m. Tyto rostliny jsou vzpřímené, válcovité a jsou zvláště ceněné pro růžové ostny a poměrně velké purpurové květy. Rostou většinou osaměle, zřídkakdy se větví. Výška zeleného, až tmavě zeleného stonku je až 20cm a šířka v průměru 4 - 6cm. 13 - 19 ostrých žeber. Eliptické areoly jsou od sebe vzdáleny 4 - 8mm. Z nich vyrůstají bílé, matně růžové nebo šedé trny, s tmavšími hroty, kterých bývá přibližně 13 - 17. Centrálních trnů bývá maximálně 5, ale také nemusí být žádný. Krásné nálevkovité purpurově růžové, s žlutými tyčinkami a zelenou bliznou, o průměru 6 - 10cm. Květ se po opýlení změní v zelený kulovitý plod o průměru 15 - 23mm. Uvnitř se skrývají černá semena.

Výška rostliny:
Dosahuje výšky až 20cm a šířky v průměru 4 - 6cm.

Květ
Nálevkovitý, purpurově růžový, s žlutými tyčinkami a zelenou bliznou, o průměru 6 - 10cm.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do - 5°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.