Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Echinocereus primolanatus
typ: semena

Kaktus Echinocereus primolanatus - 20 semen

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.


Popis
Kaktus Echinocereus primolanatus, byl nalezen v Mexiku, v oblasti ležící severně od Estanción Marte, Sierra de la Paila, a státu Coahuila. Název Echinocereus pochází z řeckého slova Echinos, což znamená ježek a z latinského cereus - svíčka a přídomek primolanatus pochází z latinského Primus = první a slova a lanatus, což znamená vlněný a zřejmě poukazuje na fakt, že mladé rostliny vytvářejí jemné vlasovité a vlnitě zkroucené středové trny. Tyto kaktusy rostou většinou samostatně. Jsou jako mladé kulovitého, později válcovitého tvaru, dorůstající výšky 4 - 12cm a šířky v průměru 2, 5 - 5, 5cm, přičemž je kmen zakrytý trny. 16 - 26 nízkých žeber. Protáhlé elipsovité areoly jsou v mládí silně vlnité. Z nich vyrůstají hřebenovitě uspořádáné okrajové trny ve dvou řadách v barvách špinavé bílé nebo růžovo - bílé, v počtu 20 - 28 a délce 2 - 4mm. Centrálních chlupatých a nahnědlých trnů vyrůstá 1 - 3, jenž jsou dlouhé 7 - 15mm a jsou přítomny pouze na mladých stoncích. Nálevkovité květy 5, 5 - 9cm dlouhé a 5 - 9cm široké s jasně růžovými okvětními lístky se středním proužkem a se světlou až běložlutou bází. Po opýlení se změní v obvykle šedozelený, vejčitý, téměř suchý plod pokrytý trny, dlouhý 13mm a 7 - 8mm tlustý. V plodu nalezneme asi 1, 5mm velká semena černé barvy.

Výška rostliny
Dosahuje výšky výšky 4 - 12cm a šířky v průměru 2, 5 - 5, 5cm.

Květ
Nálevkovitý 5, 5 - 9cm dlouhý a 5 - 9cm široký s jasně růžovými okvětními lístky se středním proužkem a se světlou až běložlutou bází.

Nároky
Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 10°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do - 12°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,85 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.