Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Mammillaria chionocephala
typ: semena

Kaktus Mammillaria chionocephala - 15 semen

Popis
Mammillaria chionocephala pocházející z centrálního Mexika je atraktivní kaktus tvaru koule, obvykle v horní části zploštělý a pokrytý sněhobílými chomáčky připomínajícími vlnu, tak, že jsou viditelné pouze špičky jeho hrbolků. Vlnu - „cefálium“ produkují mladé rostliny od doby, kdy začnou kvést. Z hrbolků vystupují 2 - 4 centrální trny a 22 - 24 radiálních trnů. Tento kaktus kvete bílými až růžově - červenými květy v kruhu blízko vrcholu a ty se mění na kyjovité, karmínově červené až 1cm velké plody.

Výška
Výška rostliny je 15 - 25cm.

Květ a plod
Mammillaria chionocephala kvete na jaře bílými až červenými květy a ty se mění na kyjovité červené plody.

Nároky
Pro pěstování použijeme substrát pro kaktusy, zajistíme dobrou drenáž. V létě zaléváme pravidelně, ale mezi zálivkami necháváme vyschnout. Hlavně v období květu hnojíme hnojivem na kaktusy. Přesazujeme častěji než jiné kaktusy. V zimě rostlinu umístíme na místo, kde je teplota okolo 10°C a nezaléváme. Kaktus není mrazuvzdorný, je schopen přežít krátkodobé snížení teploty na - 4°C.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 15 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.