Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Kunzea baxteri
typ: semena

Kunzea baxteri - 50 semen

Popis
Kunzea baxteri je nenáročný, celoročně zelený a velmi poutavý dekorativní keř pocházející z jihozápadu Austrálie. Je blízce příbuzný u nás známějšímu Štětkovci (Callistemon). Rostlina má podobu rozložitého keře, který obvykle dorůstá výšky 1 - 4 m. Větvičky rostou většinou vzpřímeně, jsou barvy šedohnědé a na nich hustě rostou malé, protáhle oválné, sytě zelené lístky o délce do 2cm. Nejzajímavější jsou však nápadné květy objevující se na koncích větví, což je vlastně asi 10cm dlouhé květenství složené z 16 - 30 kvítků skládajících se z hustě natěsnaných karmínových tyčinek se žlutým prašníkem a připomínající svým tvarem štětku na lahev. Zajímavé a netradiční je to, že za květenstvím větvička roste dál. Plodem je tobolka ve tvaru misky nebo urny, která při zrání uvolňuje semena, na rozdíl od mnoha jiných v čeledi myrtovitých.
V našich podmínkách se jedná o velice atraktivní přenosnou rostlinu, ideální pro letnění, která dobře reaguje na řez a zaujme svým dekorativním vzhledem.

Výška rostliny
Ve své domovině může vzrůst až do 1 - 4 m.

Nároky
Preferuje lehké až středně suché, kamenité půdy, ale dokáže se přizpůsobit téměř každé dobře odvodněné půdě. Umístění by mělo být na slunečném místě. Je tolerantní k suchu. Krátkodobá mrazuvzdornost v suchu do - 2°C, ale je lépe se mrazu vyhnout.

Výsev a klíčení
U semen je nutná 4 - 6 týdenní stratifikace při teplotě 2 - 5°C. Vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Substrát udržujte mírně vlhký. Optimální teplota pro klíčení je přibližně 20 - 25°C a klíčení probíhá po dobu 3 - 6 týdnů.

Cena činí 23,00 Kč nebo 0,99 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 50 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.