zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 95x

Byliny : Magnoliopsida / Ericales / Hydrophyllaceae / Ellisia

Ellisia nyctelea (Pomíjivka noční)

Roste v Severní Americe jako jednoletka. Dorůstá výšky 10 - 40cm. Spodní listy jsou vstřícné, mírně ztlustlé, horní jsou střídavé, hluboce laločnaté až dělené s až 13ti laloky, dlouhé 10cm a široké 2,5cm. Kvete bílými 5tičetnými květy o průměru 6,5mm s trubkovitou bází, kalich je zelený, ochlupený a má 5 velkých zubů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: E. ambigua, E. nyctelea var. coloradensis, Ipomoea nyctelea

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ellisia

Existuje pouze 1 druh.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Hydrophyllaceae (Stružkovcovité)

Existuje asi 20 rodů s 300 druhy. Vyskytují se především v mírném a tropickém pásu Ameriky a v jižní Africe. Patří sem jednoletky i dvouletky i trvalky a dále byliny nebo keře. Listy mohou být jednoduché nebo 1 - 2x zpeřené či přenosečné. Dokáží vyrůstat protistojně i střídavě. Kvete oboupohlavnými květy ve vijanech. Vlastní kvítky mají zvonkový tvar a jsou zpravidla drobné. Tovří jej 5 okvětních lístků a 5 tyčinek. Plodem je tobolka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021