zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 193x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Dipsacales / Valerianaceae / Fedia

Fedia cornucopiae (Fedie středozemní)

Roste ve středozemí jako mírně dužnatá jednoletka. Dorůstá výšky 5 - 30 (i 35)cm. Stonky jsou přímé nebo vystoupavé, 4hranné a vidličnatě větvené. Listy jsou vstřícné, vejčité, přízemní mělce vykrajovaně zubaté, dlouhé 2 - 7,5cm, široké 1 - 2cm, dlouze řapíkaté, lodyžní přisedlé, dlouhé (1,2 -) 1,4 - 7,4cm, široké (0,5 -) 0,8 - 25cm a na bázi zubaté. Květenstvím je vrcholová hlávka, vlastní květy mají zvonkový kalich, růžovofialovou korunu s trubkou délky 0,8 - 1,8cm s 2ma laloky délky 2 - 7,2mm, horní lalok je 2cípý a spodní 3cípý. Plodem je široce vejčitá nažka délky 2 - 5,6mm a šířky 1,2 - 5,2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: F. cornucopiae var. scorpioides, F. graeca, F. incrassata, F. langei, F. scorpioides, Valeriana cornucopiae, Valerianella cornucopiae

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Fedia

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Valerianaceae (Kozlíkovité)

Existuje 7 - 8 rodů s 360 - 370 druhy. Rostliny tohoto rodu patři mezi jednoleté nebo trvalé byliny. Listy mají jednoduché nebo peřenodílné bez palistů. Květy mohou být oboupohlavné nebo vyrůstají samostatně samčí a samičí. Většinou si oblíbily bílou nebo růžovou barvu. Plodem je jednosemenná nažka.

Zdroj:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021