zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Dipsacales / Valerianaceae / Fedia

Fedia cornucopiae (Fedie středozemní)

Dorůstá výšky 35cm. Přízemní listy jsou dlouhé 2 - 7,5cm, široké 1 - 2cm, lodyžní jsou dlouhé (1,2 -) 1,4 - 7,4cm a široké (0,5 -) 0,8 - 25cm. Květenství tvoří květy se zvonkovým kalichem a korunou s trubkou délky 0,8 - 1,8cm a laloky délky 2 - 7,2mm. Plodem je nažka délky 2 - 5,6mm a šířky 1,2 - 5,2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: F. cornucopiae var. scorpioides, F. graeca, F. incrassata, F. langei, F. scorpioides, Valeriana cornucopiae, Valerianella cornucopiae

Popis rodu Fedia

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Valerianaceae (Kozlíkovité)

Existuje 7 - 8 rodů s 360 - 370 druhy. Rostliny tohoto rodu patři mezi jednoleté nebo trvalé byliny. Listy mají jednoduché nebo peřenodílné bez palistů. Květy mohou být oboupohlavné nebo vyrůstají samostatně samčí a samičí. Většinou si oblíbily bílou nebo růžovou barvu. Plodem je jednosemenná nažka.

Zdroj:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021