zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 105x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Dipsacales / Valerianaceae / Fedia

Fedia cornucopiae (Fedie středozemní)

Roste ve středozemí jako mírně dužnatá jednoletka. Dorůstá výšky 5 - 30 (i 35)cm. Stonky jsou přímé nebo vystoupavé, 4hranné a vidličnatě větvené. Listy jsou vstřícné, vejčité, přízemní mělce vykrajovaně zubaté, dlouhé 2 - 7,5cm, široké 1 - 2cm, dlouze řapíkaté, lodyžní přisedlé, dlouhé (1,2 -) 1,4 - 7,4cm, široké (0,5 -) 0,8 - 25cm a na bázi zubaté. Květenstvím je vrcholová hlávka, vlastní květy mají zvonkový kalich, růžovofialovou korunu s trubkou délky 0,8 - 1,8cm s 2ma laloky délky 2 - 7,2mm, horní lalok je 2cípý a spodní 3cípý. Plodem je široce vejčitá nažka délky 2 - 5,6mm a šířky 1,2 - 5,2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: F. cornucopiae var. scorpioides, F. graeca, F. incrassata, F. langei, F. scorpioides, Valeriana cornucopiae, Valerianella cornucopiae

Popis rodu Fedia

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Valerianaceae (Kozlíkovité)

Existuje 7 - 8 rodů s 360 - 370 druhy. Rostliny tohoto rodu patři mezi jednoleté nebo trvalé byliny. Listy mají jednoduché nebo peřenodílné bez palistů. Květy mohou být oboupohlavné nebo vyrůstají samostatně samčí a samičí. Většinou si oblíbily bílou nebo růžovou barvu. Plodem je jednosemenná nažka.

Zdroj:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022