zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 31x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Polygonaceae / Triplaris

Triplaris americana

Roste od Panamy po Brazílii v podobě stromu, ale zavlečen byl i jinde. Dorůstá výšky 5 - 16 (i 30)m při průměru kmene do 30cm. Borka je šedá. Větve jsou silné. Listy jsou krátce řapíkaté, zpravidla téměř kožovité, eliptické, oboustranně špičaté, dlouhé do 40cm, široké 20cm, spodní strana je hnědá a žilnatina je hustá. Samčí květy mají délku 2mm, zatímco samičí květy jsou dlouhé do 5cm. Květní obal je za plodu dlouhý 3,5cm, z obou stran ochlupený, trubka vejčitá, vnější laloky obkopinaté, tupé, červené až růžovofialovočervené a vnitřní laloky jsou úzce kopinaté.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Ruprechtia martii, T. boliviana, T. brasiliana, T. estriata, T. euryphylla, T. felipensis, T. formicosa, T. guanaiensis, T. laxa, T. noli-tangere, T. pavonii, T. pyramidalis, T. schomburgkiana, T. striata, T. williamsii

Na hnojení doporučuji:
Kravský hnůj 3kg / Pravý kravský hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

Popis rodu Triplaris

Roste v Severní i Jižní Americe v podobě dvoudomého stromu. Větve bývají na řezu duté s přihrádkami. Listy jsou velké, zpravidla se 3 - 6ti podélnými párovitými pruhy a krátkými řapíky. Květenstvím je hustý latnatý hrozen nebo svazeček, listeny jsou malé, vejčité, dlouze špičaté. Plodem je 3hranná nažka. Nejznámějším druhem je T. cumingiana.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019