zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Byliny : Magnoliopsida / Saxifragales / Saxifragaceae

x Heucherella

Kříženec rodů Heuchera a Tiarella. Roste v podobě stálezelené trsnaté nebo poléhavé trvalky. Stonky jsou vysoké. Listy jsou kulaté, laločnaté, nápadně žilnaté, v mládí a na podzim bronzově červené. Kvete růžovými nebo bílými květy.

Vyhovuje ji vlhká dobře propustná půda bohatá na živiny na plném slunci nebo v polostínu.

Množí se dělením.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

x Heucherella alba

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

x Heucherella tiarelloides

Roste v podobě výběžkaté trvalky. Dorůstá výšky 60 - 70cm. Listy jsou laločnaté a zubaté. Květy vyrůstají na vysokých červených lodyhách, jsou drobné a růžové. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická USDA zóna: 5 - 9


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek