Facebook
 
 
 
Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin a jehličnanů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Abrus precatorius (Soterek obecný)
typ: semena
označení prodejce: 222

ABRUS precatorius "Coral Bead vine" 5 semen

Soterek obecný, vytrvalá, teplomilná liána s dřevnatým kmenem. Elegantní zpeřené listy, efektní purpurové květy. Okrasná červenočerná semena se používají pro výrobu ozdobných předmětů, růženců a šperků. Jsou však jedovatá. Olej se v ájurvédské medicíně používá k stimulaci růstu vlasů.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Povrch semen se naruší ostrým předmětem (skarifikace), či lehce napiluje. Nebo je také možné použít jiný způsob - semena přelít horkou vodou a máčet 24 - 48 hodin. Doba výsevu: Celoročně, nejlépe však na jaře. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 22 - 25°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 20,00 Kč nebo 0,80 € včetně DPH 15% (17,39 Kč nebo 0,70 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.