Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Phoenix theophrasti (Datlovník Theofrastův)
typ: semena
označení prodejce: 1572

PHOENIX theophrasti "Krétská datlová palma" 3 semena

Vzácný druh datlové palmy s kompaktním vzhledem. Zpeřené, šedozelené (namodralé) listy. Obvykle odnožuje a tím vytváří více kmenů. Plody jsou jedlé, ale mají poměrně málo dužniny oproti datlovníku pravému (Phoenix dactylifera). Je nejodolnějším druhem celého rodu. Roste pouze na několika málo místech na řeckém ostrově Kréta a v jižním Turecku.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena teplomilných druhů se máčí podle velikosti 2 - 3 dny v teplé vodě o teplotě 25 - 30°C a mrazuvzdorné druhy při teplotě cca 20°C. Během této doby se odstraňují změklé zbytky osemení (pokud je to potřeba) a vyměňuje voda, alespoň jednou denně. U rodů Butia, Jubaea, Bismarckia, je vhodné semena napilovat. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25 - 30°C. Tropické druhy klíčí při stejnoměrné teplotě okolo 30°C. Subtropickým druhům vyhovuje kolísání teploty mezi dnem a nocí (přes den okolo 30°C, v noci 20°C). Mrazuvzdorné druhy při 25°C. K vyklíčení semen přispívá také spodní teplo. TIP: Pokud je spodní teplota příliš vysoká, tak je vhodné použít tenkou polystyrenovou desku pod výsevní nádoby nebo jinou podložku. Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením. Doba klíčení: Podle druhu 1 - 5 měsíců, někdy i déle.

Cena činí 30,00 Kč nebo 1,28 € včetně DPH 12% (26,79 Kč nebo 1,14 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.