Facebook
 
 
 
Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 776269981
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezonu naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Adenium obesum (Pouštní růže)
typ: semena

ADENIUM OBESUM - MOONLIGHT FAIRY 5 hybridních semen

Květenství se může objevit kdykoliv během roku, i když nejčastější je na jaře a v létě. Květy adenií se vyskytují ve velké paletě barev nádherných barev, o čemž svědčí i moje malá nabídka hybridních semen adenií. Tuto rostlinu řadíme do čeledi Apocynaceae, která zahrnuje další známé druhy, jako Allamanda, Nerium oleandr a Plumeria (Frangipani).

Rostlina roní jedovatou šťávu, kterou domorodci v některých oblastech afrického jihozápadu používají k výrobě otrávených šípů, ale při běžné manipulaci a případném poškození rostliny žádné výrazné nebezpečí nehrozí.

Listy jsou poněkud masité středně až tmavě zelené, velikost 15cm x 3cm, objevují se ve shlucích na koncích větví. Tlustý kmen může být v barvě od břidlicově šedé až stříbřitě zelené až světle hnědé až okrové.

Adenium je výborná a velmiatraktivní rostlina pro tvorbu kvetoucí bonsaje aniž potřebujete zkušenosti. Množení těchto rostlin je možné dvěma způsoby, ze semene nebo řízkováním, ale nejkrásnější kaudexy jsou u rostlin pěstovaných ze semene.

Klíčení semen a pěstování rostlin je poměrně jednoduché při dodržení několika zásad se Vám podaří vypěstovat nádherné rostliny. Klíčící semena vyséváme na povrch propustného substrátu (písčitý, kokosové vlákno). Klíčení probíhá pod sklem, folií atd na světlém stanovišti. Vlhkost zajišťujte rosením. Nádoba ve které klíčíte semena nesmí být uzavřena vzduchotěsně, povrch musí být neustále odvětrávám.

Snáší plné slunce, ale dobře prosperuje i při světle rozptýletném světle. Letnění je možné pouze v nejteplejších měsících roku. Zálivka přměřená, aby nedošlo k přemokření substrátu, v zimě zásadně omezit dle teploty. V letním parnu má ráda rostlina rosení. Přes zimu by teplota neměla klesnout pod 15°C. V době tvorby květů používejte hnojivo určené pro kvetoucí rostliny.

Cena činí 35,00 Kč nebo 1,32 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.