Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Adenium somalense
typ: semena
označení prodejce: 1625

Adenium somalense v. somalense "Pouštní růže" 2 semena

Suchomilný sukulentní keř s velmi ztlustlým, často zkrouceným  kmenem. Lesklé kožovité listy na konci výhonů jsou po okraji mírně zvlněné.   Růžové jednoduché květy s červenými liniemi ve velkém množství. Teplomilná, velmi dekorativní rostlina vhodná na tvorbu bonsai.  
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0 Doba výsevu: V průběhu celého roku. Nejlépe však v zimních měsících. Hloubka: Semena se vysévají na povrch substrátu a jen lehce přitlačí. Výsev překrýt sklem, plastovým víčkem nebo vložit do PE sáčku a uzavřít. Je však potřeba zajistit odvětrání. Po vytvoření děložních lístků se kryt odstraní. Substrát: Propustný sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Může se použít i Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením. Doba klíčení: 1 - 3 týdny
Pěstování:
V bytě u okna nebo ve skleníku na světlém místě. Kuželovitě zesílený kmínek (tzv. pachycaul) slouží rostlině jako zásobárna vody, proto se nemusí často zalévat. Rostlinu stačí zalít až když zemina zcela vyschne. Přebytečnou vodu z podmisky je potřeba vylít. Přezimuje na světlém místě s teplotou minimálně 15°C. Od podzimu do jara má rostlina období vegetačního klidu (opadají jí listy). Po tuto dobu stačí mírně zalít 1x měsíčně. Rostlina snáší sucho bez problémů, takže když se zapomene zalít nic se nestane. Přihnojovat lze od jara do podzimu 2x měsíčně. Rostlinu stačí přesadit až když zcela prokoření v květináči do běžně dostupného zahradnického substrátu nebo do substrátu pro kaktusy a sukulenty.

Cena činí 30,00 Kč nebo 1,11 € včetně DPH 12% (26,79 Kč nebo 0,99 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.