Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Roystonea regia (Palma královská)
typ: semena
označení prodejce: 1682

Roystonea regia 3 semena

Kubánská královská palma, šedobílý hladký kmen s korunou zpeřených listů. Pochází ze střední Ameriky (Karibská oblast). Minimální teplota 3°C. Není náročná na složení substrátu, vyžaduje však hodně světla a slunné stanoviště při letnění.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena se máčí podle velikosti 2 - 3 dny v teplé vodě při teplotě 25 - 30°C. Během této doby se odstraňují změklé zbytky osemení (pokud je to potřeba) a vyměňuje voda, alespoň jednou denně. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25 - 30°C. K vyklíčení semen přispívá také spodní teplo. TIP: Pokud je spodní teplota příliš vysoká, tak je vhodné použít tenkou polystyrenovou desku pod výsevní nádoby nebo jinou podložku. Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 32,00 Kč nebo 1,36 € včetně DPH 12% (28,57 Kč nebo 1,21 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.