Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

Rakytník řešetlákový - 30 semen

Popis
Rakytník Řešetlákový (Hippophae rhamnoides) původně pocházející z Ruska a nyní rozšířený téměř po celé Evropě je na pohled krásný, odolný a nenáročný dlouhověký opadavý keř s jemnými šedozelenými listy a malými nenápadnými květy, jehož plody jsou nejen chutné, ale i léčivé. Pro vysoký obsah vitamínu C v plodech je označován jako „citroník severu“. Jeho plody mají široké využití. Jsou výborné jak k přímé konzumaci, tak na výrobu džemů, kompotů, sirupů, likérů, na čaje apod. V léčitelství jsou plody vhodné na podporu imunity, při rekonvalescenci, na plicní i žaludeční nemoci a je schopný i tlumit bolest. U nás je většinou pěstován jako okrasný nebo zpevňující keř.
Rakytník je rostlina dvoudomá, proto je třeba vysadit samčí i samičí keře. Jeden samčí keř vystačí pro velké množství samičích rostlin, ale pouze do určité vzdálenosti. Samičí rostliny lze poznat hlavně na jaře podle větších zárodků pupenů.

Výška rostliny
Rakytník Řešetlákový dorůstá výšky 2 až 6 m.

Plod
Plodem jsou drobné malvičky zářivě oranžové barvy s vysokým obsahem vitamínů (C, A, D, F, K a skupiny B) dozrávající koncem srpna až v říjnu podle odrůdy. Nejvíce vitamínů mají plody na začátku zrání.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, na půdu je nenáročná, má ráda písčité a kamenité půdy neutrální, nebo zásadité. Dobře snáší sucho, nesmí však zaschnout po vysazení než zakoření.

Výsev a klíčení
Semena vyseváme do propustného substrátu po předchozí cca osmitýdenní stratifikaci. Teplota pro klíčení semen se pohybuje od 15°C výše.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 30 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.