Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Pachypodium lamerei
typ: semena

Pachypodium lamerei - Madagaskarská palma - 6 semen

Popis
Pachypodium lamerei "Madagaskarská palma" pocházející z jižní části Madagaskaru je na pěstování nenáročná, oblíbená pokojová sukulentní rostlina exotického vzhledu, dorůstající ve svojí domovině výšky až 8m (v našich podmínkách cca 2m), zdánlivě připomínající typem růstu palmu, i když s palmou jinak nemá vůbec nic společného.
Pachypodium Lamerei tvoří samostatný kmen porostlý ostny z jehož vrcholu vyrůstají úzké lesklé kopinaté tmavě, nebo světle zelené listy. Starší rostliny vzácně kvetou v létě bílými hvězdicovitými květy. Šťáva z rostliny je silně jedovatá.

Výška rostliny
Ve svojí domovině až 8 m, v našich podmínkách cca 2 m.

Nároky
Rostlina je na pěstování nenáročná. Má ráda slunné stanoviště co nejblíže u okna a v létě vydatnou nárazovou zálivku (po úplném vyschnutí země). V září a říjnu je vhodné zálivku omezit a od listopadu do ledna nechat rostlinu zcela bez zálivky. Pachypodium Lamerei nesnáší teploty nižší než 12°C. Od června do září je vhodné letnění venku na zahradě.

Výsev a klíčení
Semena vyséváme na povrch propustného substrátu (písčitý, kokosové vlákno). Klíčení probíhá pod sklem, folií atp. na světlém stanovišti. Vlhkost zajišťujte rosením. Nádoba ve které klíčíte semena nesmí být uzavřena vzduchotěsně, povrch musí být neustále odvětrávám.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 6 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.






© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
                       

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.