Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Echinocactus grusonii (Echinokaktus Grusonův)
typ: semena
označení prodejce: 670

/BS/ ECHINOCACTUS grusonii "Zlatá koule" 30 semen

Výsev: Do mělkých nádob s výsevním substrátem na povrch. Semena nezasypávat, jen lehce přitlačit. Výsev se překryje sklem.  Na dno se nasype 2cm hrubšího písku. Klíčí při teplotě okolo 20°C.   Zálivka se provádí podmáčením. Výsev se umístí na světlé místo chráněné před sluncem. Semenáčky se pikírují do výživné propustné zeminy.
Pěstování: V bytě na světlém místě u okna. Přesazuje se do substrátu pro kaktusy a sukulenty nebo do běžně dostupného zahradnického substrátu. Zalévat a přihnojovat od jara do konce léta, půda musí mezi zálivkami vyschnout. Přebytečnou vodu je potřeba z podmisky vylít. Koncem září se zálivka ukončí. Rostliny přezimují nejlépe na chladném světlém místě nasucho při teplotě 5 - 10°C nebo v temnu ve sklepě. Na jaře jakmile začnou rostlině vyrážet nové ostny, tak se začne mírně zalévat. Pokud jsou rostliny přezimovány v temnu, tak je potřeba po přenesení v březnu až dubnu přistínit, než si zvyknou na podmínky u okna, aby nedošlo ke spálení rostliny.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,02 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 30 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.