Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Hibiscus sabdariffa (Ibišek súdánský)
typ: semena
označení prodejce: 918

HIBISCUS sabdariffa 5 semen

Ibišek súdánský, dorůstá do 1, 2m, velké nažloutlé květy s tmavým jícnem. U nás je znám především z ovocných čajů, kam se přidává pro svoji lahodnou, mírně nakyslou chuť. K tomuto účelu se používají kalíšky vínové červené barvy. Má i léčivé účinky. Přispívá k rozpouštění močových kamenů, rozpouští tukové usazeniny v cévách, má protizánětlivé účinky, desinfikuje zažívací a močové ústrojí. Pěstuje ve velkém v Africe, Asii a v jižní Americe. Není mrazuvzdorný.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena máčet 6 - 12hod. v teplé vodě nebo u větších semen lze narušit povrch ostrým předmětem (skarifikace). Doba výsevu: Únor - březenHloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Teplota: 20 - 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,94 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,84 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.