Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Hibiscus esculentus (Ibišek jedlý)
typ: semena
označení prodejce: 1440

HIBISCUS esculentus "Okra" 10 semen

Ibišek jedlý je jednoletá, teplomilná bylina s dlanitě laločnými listy a velkými žlutými květy s červeným okem. Pěstuje se jako dekorativní rostlina, ale především pro své jedlé plody 6 - 15cm dlouhé, kuželovité tobolky. Pro kuchyňské využití se plody sklízejí velmi mladé přibližně ve velikosti 6cm, pokud jsou ještě křehké a jemné. Mohou se konzumovat čerstvé, lze je vařit i smažit nebo se konzervují zmrazením či nakládáním do různých nálevů. Dušené se podávají jako příloha k masu.   Plody obsahují velké množství látek, které příznivě působí na zažívací trakt, vitamínů a mají malou energetickou hodnotu a proto jsou vhodné pro redukční diety Jedná se o zeleninu, která je charakteristickou surovinou hlavně v indické a turecké kuchyni.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0Doba výsevu: BřezenHloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Teplota: 20 - 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením. Pěstování:
V teplých oblastech se vysazuje na venkovní stanoviště nebo se pěstuje ve skleníku či foliovníku. Má stejné nároky na pěstování jako okurky.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,94 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,84 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.