Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Moringa oleifera (Moringa olejodárná)
typ: semena
označení prodejce: 1780

Moringa oleifera 3 semena

Výživná superpotravina Moringa olejodárná je opadavý, malý strom s korkovou kůrou. Zpeřené, světle zelené listy. Krémově bílé květy se žlutými tyčinkami v hroznovitém květenství mají silně medovou vůni. Semena se používají k výrobě parfémů a lisuje se z nich olej. Mladé semenné lusky a listy se používají jako zelenina. Rychle roste a je odolný vůči suchu. Pochází úpatí Himalájí v severozápadní Indii.  Listy jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu, vitamíny A, B, E a minerály, jako je draslík, vápník, hořčík, fosfor a železo, jsou jedním z nejvýznamnějších přírodních zdrojů antioxidantů. Prášek moringy vzhledem k vysokému obsahu bílkovin je skvělým doplňkem stravy vegetariánů, veganů i sportovců. Kromě kyselin obsahuje také sloučeniny isothiokyanáty, které působí proti cukrovce, zvyšuje krevní hemoglobin.
Výživná superpotravina, která pomáhá udržovat normální hladinu glukózy v krvi. Ve světě se těší popularitě pro svůj přirozený obsah živin,  jako jsou:
Vysoký obsah bílkovinVysoký obsah vlákniny Bohatá na vitamíny a minerály Antioxidační a protizánětlivý účinek Podporuje zdraví trávicího traktu Chrání a vyživuje pokožku
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena se máčejí v teplé vodě po dobu cca. 24 hodin. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Výsev do hloubky odpovídající velikosti semena. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 33,00 Kč nebo 1,40 € včetně DPH 12% (29,46 Kč nebo 1,25 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.