Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Xanthorrhoea glauca (Žlutokap sivý)
typ: semena
označení prodejce: 1287

XANTHORRHOEA glauca "Modrá stromová tráva" 5 semen

Žlutokap, vzácná rostlina původem z Austrálie se silným kmenem, na vrcholu s jehlicovitými dlouhými, modro - stříbrnými listy v chomáči. Odolná každoročním požárům ve své domovině, po kterých rychle regeneruje - obráží novými listy. Velmi efektní suchomilná rostlina s exotickým vzhledem.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0Doba výsevu: V průběhu celého roku. Nejlépe však na jaře.  Hloubka: Semena se překryjí 0, 5cm vrstvou substrátu. Substrát: Propustný sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota:22 - 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.
Pěstování:
Vyhovuje jí stanoviště s přímým sluncem. Vyžaduje velmi propustnou půdu. Jelikož je suchomilná, zálivka se provádí až substrát proschne. Minimální teplota v zimním období je 10°C.  

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,19 € včetně DPH 12% (25,00 Kč nebo 1,06 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.