Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Streptocarpus rexii
typ: semena
označení prodejce: 630

STREPTOCARPUS rexii 100 semen

Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0 Doba výsevu: V lednu - únoru, pro výkvět od července nebo v srpnu - září, pro výkvět od dubna. Hloubka: Semena vyžadují ke klíčení světlo, proto se vysévají na povrch substrátu a nezasypávají se. Zalévat spodem (podmokem), aby nedošlo k zaplavení droboučkých semen. Výsev překrýt sklem, plastovým průhledným víčkem nebo umístit do průhledného sáčku a uzavřít ho. Po vyklíčení semen je potřeba začít výsev větrat. Vyklíčené rostlinky se přepichují na vzdálenost 2cm. Jakmile srostou, tak se přesazují přímo do malých květináčků. Substrát: Propustný sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 20°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.
Pěstování:
V bytě na světlém místě nebo přes léto venku na polostinném stanovišti. V období růstu na jaře a v létě se zalévá vydatně a přihnojuje 2x měsíčně. Přesazuje se do propustné zahradní zeminy s přídavkem rašeliny a písku nebo do běžně dostupného zahradnického substrátu. Přezimuje při pokojové teplotě.

Cena činí 25,00 Kč nebo 0,92 € včetně DPH 15% (21,74 Kč nebo 0,80 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 100 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.