Prodej rostlin, IČ: 65706145
Petra Štěrbová
Srní 46, 539 01 Hlinsko
prodejrostlin@email.cz, +420 775 107 110
Nabízíme velmi široký sortiment kvalitních okrasných a balkónových rostlin pěstovaných v kontejnerech, holandské cibuloviny, semena zeleniny a květin, travní směsi, hnojiva, substráty, léky pro ochranu rostlin, truhlíky a obaly na květiny, rukavice, zahradní techniku (sekačky, nůžky, pily) a zahraní nářadí (motyky, hrábě, kypřiče, nůžky) - to vše pod jednou střechou!

karta rostliny: Fragaria (Jahodník)
typ: rostlina

PŘEVISLÝ jahodník Mara de Bois - 10 ks v platu, zakořenělé

Nejlepší převislá stáleplodící odrůda!
Stáleplodící odrůda francouzského původu, kříženec (Gento x Ostara x Red gauntlet x Korona). Plody jsou střední, kulovitého tvaru středně červené barvy. Kalich se dobře odděluje, chuť je sladká. Sklizeň z 10 m2 je 14 - 20kg. Odnožovací schopnost je střední.
Na jaře začíná kvést zároveň s nejranějšími odrůdami. Nejdříve dává menší plody, později jsou již velké a ze sortimentu převislých odrůd je nejlepší. Lze ji použít k pěstování na balkónech a na malých prostorách - bohatě plodí. Tato odrůda patří mezi převislé, protože mladé rostlinky jsou schopny plodit na dlouhých šlahounech, které visí ze závěsného květináče. Pěstovat ji lze běžně na záhonech, v závěsných květináčích, nebo v květináčích uložených na zemi, což je nejlepší.
Zasíláme zdravé a silné zakořeněné sazenice v multiplatu.
 
Velikost plodu: středně velké
Chuť: sladká
Dužnina: měkká
Trvanlivost: krátká
Úrodnost: vysoká (14 - 20kg / 10 m2)
Celkové hodnocení: výborná (z převislých odrůd nejlepší)
 
Termín sklizně: 2. 6. - 28. 6. a 10. 7. - 19. 8.
 
 
Návod na výsadbu:
Je velmi důležité, abychom sazenice jahodníku zasadili ihned po dodání. Záhon pro ně, na kterém by neměl být jahodník po několik let předtím pěstován, je nutno předem připravit. Jahodníky spotřebují mnoho živin a vyžadují kyprou zeminu s dobrým obsahem humusu a bohatým bakteriálním životem. Hlubokou půdu je nejlépe v horní vrstvě obohatit kompostem, aby obsahovala organické zásobní hnojivo. Předpokladem pro dobré prospívání jahodníku je slunné stanoviště.

Cena činí 271,00 Kč včetně DPH 21% (223,97 Kč bez DPH) ,

a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.