Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Ziziphus jujuba (Cicimek datlový)
typ: semena
označení prodejce: 788

ZIZIPHUS jujuba "Cicimek, Čínské datle, Jujuba" 3 semena

Opadavý, mírně trnitý keř nebo nízký strom 3 - 4m. Zpeřené, lesklé tmavě zelené listy s vroubkovanými okraji. Vejčité, v plné zralosti tmavě červené jedlé plody 2 - 5cm velké. Bílá křupavá dužina je mírně sladká až sladkokyselá a chutí připomíná sušená jablka nebo datle. Plody se mohou konzumovat čerstvé, kompotované nebo kandované či sušené. Vyrábí se z nich i sirup. Obsahují vysoký podíl vitamínu C a škrobu. Žvýkáním listů se odstraní na kratší dobu schopnost vnímat sladkou nebo hořkou chuť. V čínské medicíně se používá k léčbě zánětu krku, podporuje tvorbu krvinek a příznivě působí na játra a slezinu. Užívá se i k detoxikaci organismu. Mrazuvzdorný do - 20°C.
Výsev semen: Zpracování semen před výsevem: Povrch tvrdého obalu (uvnitř se semenem) se naruší ostrým předmětem (skarifikace), nebo lehce napiluje. Potom se máčí v teplé vodě cca 24hod. a následně stratifikuje 1 - 2 měsíce ve vlhkém písku nebo substrátu při teplotě 2 - 5°C, nejlépe v chladničce. Po máčení je potřeba odstranit případně vzniklé zbytky oplodí. Doporučujeme i 2. způsob, při kterém dochází k rozbití tvrdého obalu a vyjmutí semene. Dbejte však zvýšené opatrnosti, aby nedošlo ke zničení semene. Následně se mohou vyset. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Výsev do hloubky 1cm. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením. Doba klíčení: cca 3 - 6 týdnů.

Cena činí 28,00 Kč nebo 1,19 € včetně DPH 12% (25,00 Kč nebo 1,06 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 3 semena a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
                       

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.