Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Tamarindus indica (Tamarind indický)
typ: semena
označení prodejce: 610

TAMARINDUS indica "Tamarind" 4 semena

Stálezelený tropický strom se zpeřenými listy. Oranžové květy s fialovými tyčinkami. Jedlé skořicově hnědé plody jsou asi 10cm dlouhé lusky, které mají uvnitř sladkou dřeň, která se používá k přípravě nápojů, které potom dostanou silnou aromatickou vůni a osvěžující chuť nebo do omáček. Oloupaná semena se dají péct nebo vařit. Plody jsou široce používány jako lék proti horečce, onemocnění střev a průjmu. Dřeň se používá proti malárii a na hemoroidy. Přezrálé plody se dají použít k čištění a leštění stříbra, mědi a mosazi. Listy se používají na žaludeční problémy a šťáva z rozdrcených listů se užívá spolu s dření k zastavení zvracení. Listy a květy, sušené nebo vařené se používají jako obklady na otoky kloubů nebo podvrtnutí. Kůra slouží k léčení bolesti v krku a kořeny k léčbě srdečních bolestí. Pochází z tropické Afriky a jižní Asie.

Cena činí 34,00 Kč nebo 1,45 € včetně DPH 12% (30,36 Kč nebo 1,29 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 4 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.