Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Aegle marmelos (Oslizák líbezný)
typ: semena
označení prodejce: 744

AEGLE marmelos 10 semen

Oslizák líbezný je ovocný, léčivý a posvátný středně velký strom. Trojčetné složené listy, vonné zvonkovité zeleno - bílé květy s mnoha žlutými tyčinkami. Oválné až hruškovité plody o velikosti až 10cm jsou v plné zralosti žluté až hnědooranžové. Stavba plodu jako u citrusů s vláknitou dužinou a aromatickou, sladkou - nahořklou příchutí. Dužina se může konzumovat syrová, ale obvykle se používá na přípravu nápojů, zavařenin, džemů, želé a kompotů. Dá se také krájet na plátky a sušit. Plody slouží jako účinný protiprůjmový prostředek, ze sušených plátků se připravuje protiprůjmový čaj. Stabilizuje střevní činnost a je užíván i při chronické zácpě. Snižuje překyselení a působí protizánětlivě na střevní sliznici a jícen. Vhodný pro tvarování na bonsai. Roste a pěstuje se v jižní a jihovýchodní Asii.
Výsev semen: Zpracování semen před výsevem: Semena máčet ve vlažné vodě po dobu cca 24hodin. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25 - 30°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 23,00 Kč nebo 0,98 € včetně DPH 12% (20,54 Kč nebo 0,88 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 10 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.